Skip links

3D visualiseerimine

Mis on 3D visualiseerimine?

3D-visualiseerimine on realistiku pildi loomine planeeritavast objektist. See võib olla eramaja, kortermaja, ärihoone, ridaelamu, elutuba, magamistuba, toode või masin. Tänapäeval on keerukas müüa korterit või maja ilma kvaliteetsete visualiseeringuteta, või arendada toodet, ilma et seda saaks 360-kraadi ulatuses näha.

Jägala Kodud, 3D visualiseerimine, 3D visualiseering, 3D pilt, 3D droonipilt, Droonipildid, Jägala, 3D

Kasutusvõimalused

3D-visualiseerimine tuleb mängu igas olukorras, kus pole mingil põhjusel võimalik objekti päris maailmas näidata. 2D-plaani ei anna ruumilist arusaama planeeritavast ruumist, tootest või hoonest. See on küll hea algmaterjal realistlike 3D-visualiseeringute loomiseks, kuid turundusmaterjaliks nendest ainuüksi ei piisa.

3D-kujundus on tänapäeval piiritlematu. Visualiseerida saab peaaegu kõike ning seda saab teha erinevates formaatides:  360-kraadi visualiseeringutena, virtuaalreaalsuse lahendustena, virtuaaltuuridena või lihtsalt kvaliteetsete 3D-piltidena. 

Tööprotsess

Meie igapäevatöö on visualiseerimine ja nendele 3D-piltidele emotsiooni andmine. 3D-kujundamine algab detailsest mudelist ning põhjalikust planeerimisest. Tuleb mõista, milline peab olema lõpptulemus. Mis peab seal olema? Mis näha jääb? Millised detailid on olulised? Selle põhjal tuleb täpsustada puuduolev ja visioon ellu viia. Visualiseerimine nõuab põhjalikke teadmisi ja kogemust 3D-valdkonnas (3D- modelleerimine, materjalid, mudelid jmt), fotograafia teadmisi (ava, säri, kadreerimine, taju, valgustus, kompositsioon ja palju muud), sisekujunduse kogemust ja tunnetust (toonid, värvid, materjalid, paigutus, mööbli valik, kaamera nurk ja muud). Peale selle on kõige tähtsam kliendi soovide ja eesmärkide mõistmine ning nende sisendikohane täitmine. Hea visuaal peab tekitama emotsiooni ning iga töö lõppeb alles siis kui see emotsioon on saavutatud.

Interjöör

Igapäevaselt teostame nii 3D-sisepilte kui välipilte, droonipiltidele 3D istutamisi ning veidi harvem tooterendereid ja 3D-animatsiooni. 3D-sisepiltide loomisel on oluline kogu ruumi valitud elementide visuaalne toimimine ja sisekujunduslik tunnetus. Seda toetab hästi valitud valgustus, kaameranurga valik ning vaade aknast, kui see näha jääb. Alustame alati sellest nurgast või nurkadest, mis annaks edasi ruumi taju ja arusaama planeeeringust või suurusest. Vahel teostame ka 3D planeeringuid kui klient soovib rohkem aimu kogu korteri või korruse ruumide omavahelisest suhtest, planeeringust ning mööbli võimalikust jaotusest, mis vastab ruumide enda mõõtudele.

Eksterjöör

Eksterjööri kujundamine on oluline osa kogu elamu või äriarenduste arendusprotsessist. Esiteks annab see väga hea ülevaate arhitekti visioonist,valitud materjalidest ning kuidas antud hoone enda planeeritud keskkonda sobitub. See, kas modelleerime kogu keskkonna, istututame arenduse pildile või droonipildile, oleneb  eesmärkidest ning soovidest.

Meie töödega saab tutvuda siin.

Hinnastusest saab lugeda veidi lähemalt ka siin.

tagasi

Võta ühendust või küsi pakkumist